Nasza firma matka

Siedziba I fabryka Huber SE w Niemczech
Siedziba I fabryka Huber SE w Niemczech

Huber Technology sp. z o.o. Polska jest członkiem niemieckiej firmy HUBER SE, znajdującej się w Bawarii.

W siedzibie głównej w Berching, ponad 700 pracowników projektuje i wytwarza urządzenia, opracowuje rozwiązania oraz zarządza projektami dla gmin i przedsiębiorstw. Ponad 50 000 instalacji na całym świecie świadczy o tym, że firma Huber jest liderem w dziedzinie oczyszczania ścieków. Firma Huber oferuje swoim klientom innowacyjne rozwiązania dla procesów uzdatniania wody, oczyszczania ścieków i gospodarki osadowej w około 60 krajach.

Rodzinne przedsiębiorstwo specjalizujące się w technologiach środowiskowych jest liderem w branży oczyszczania ścieków i inżynierii procesowej. Firma Huber opracowuje nowoczesne technologie i rozwiązania mające zastosowanie dla różnych rodzajów ścieków, wody technologicznej oraz wody pitnej. Grupa Huber zatrudniająca na świecie ponad 1 200 pracowników, posiada roczny obrót o wartości ponad 200 mln Euro.

Właścicielem firmy od prawie 150 lat jest rodzina Huber. Siedziba firmy oraz fabryka urządzeń od ponad 175 lat znajdują się w miejscowości Berching, położonej około 100 km na północ od Monachium. Niewielka miejscowość, otoczona pięknymi lasami należącymi do Parku Natury Doliny Altmühl, połączona jest z Morzem Północnym i Morzem Czarnym poprzez Kanał Ren-Men-Dunaj. Historia Berching sięga ponad 1 100 lat, miasteczko otoczone jest średniowiecznym murem zamkowym.
 

WięcejZamknij

Od ponad 140 lat firma wprowadza innowacyjne technologie i rozwiązania w sektorze oczyszczania ścieków i uzdatniania wody chroniąc tym samym nasz najcenniejszy surowiec – wodę.

Wyroby firmy Huber opracowane zostały według długoletniej tradycji, przy współpracy z klientem oraz dla klienta. Przez dziesięciolecia stworzony został program wyposażania budynków w urządzenia związane z oczyszczaniem ścieków. Od samego początku podstawowym założeniem firmy było oferowanie urządzeń o takim samym okresie żywotności, co betonowe budowle, w których były one instalowane. To wykluczyło możliwość wykorzystania do produkcji innych niż stal nierdzewna materiałów. W ścisłej współpracy z organami decyzyjnymi i wykonawczymi oraz użytkownikami, stworzony został pełny program uwzględniający szczególne wymagania dotyczące zastosowania wody – zarówno w warunkach lokalnych jak i w regionach na całym świecie.

Historia firmy zaczyna się w roku 1872, kiedy to Johann Huber wżenił się do rodziny posiadającej kuźnię miedzi. Od samego początku rodzinna firma była związana z tematyką wody i ścieków. Jeszcze jako rzemieślnicy produkowali wyposażenie oraz zbiorniki dla browarów i dostawców żywności. Z czasem z kuźni miedzi firma przekształciła się w nowoczesny zakład przetwórstwa stali wysokiej jakości i producenta urządzeń do oczyszczania ścieków i gospodarki osadowej.

Więcej informacji na temat firmy Huber SE znajdziesz na stronie www.huber.de.